انواع کانتینر

  کانتینر چیست :

کانتینر یکی از مهم ترین موارد برای حمل کالا از منطقه ای به منطقه ی دیگر توسط قطار ، کشتی ، کامیون و یا هواپیما می باشد . به منظور مقاومت و استحکام جداره های کانتینر و نفوذ ناپذیری آن ، در زمینه های دیگری همچون انبار کالا و کاربردهای دیگر استفاده می شود . 

امروزه حجم بسیار زیادی از کالاها از طریق کانتینر حمل می‌شود و دلایل اصلی آن به شرح ذیل می‌باشد : 

 • محافظت کالا در برابر حوادث طبیعی از جمله باد ، باران و آفتاب 
 • محافظت کالا در برابر سرقت در طول مسیر حمل و نقل 
 • راحتی تخلیه و بارگیری 
 • راحتی صفافی یا دسته‌بندی کردن کانتینر در محوطه‌ها و کشتی 
 • استفاده راحت و بهینه از فضای کشتی و انبار 
 • بارشماری راحت و نظارت بر آن 
 • کاهش هزینه های مرتبط با بسته بندی کالا جهت حمل و نقل 

انواع کانتینر : 

کانتینر در اصل یک جعبه فلزی است که دارای ابعادی متناسب با استاندارهای جهانی است. ابعاد استانداری که در دنیا برای آن تعریف شده است عبارت است از ۲۰ فوت و ۴۰ فوت . 

کانتینر 20 فوت استاندارد  :

این کانتینر یکی از پر کاربرد ترین نوع این محصولات می باشد که به علت ابعاد استانداردی که دارد بخوبی برای انبار کردن کالاها درون آن مناسب بوده و حمل آن با تریلی در جاده ها نیز مطابق ابعاد استاندارد راهداری می باشد . لذا از این محصول بیشترین استفاده هم در حمل و نقل دریایی و هم در حمل و نقل زمینی می شود . 

کانتینر 40 فوت استاندارد  :

کانتینر 40 فوت استاندارد نوعی دیگر از این نوع سازه های فلزی می باشد که به کانتینر 12 متری نیز شهرت دارد و مهم ترین موارد کاربرد آن مانند نوع قبلی در صنعت حمل کالا و یا انبار کردن محصولات وارداتی و صادراتی می باشد . همچنین به علت مطابقت ابعاد آن با کف تریلی ها معمولا در حمل زمینی بیشترین کاربرد را نسبت به نوع های دیگر دارد . 

اگرچه تعداد انواع کانتینرها زیاد است و بر مبنای کاربرد، جنس و… طبقه بندی می شوند اما تعدادی از این انواع را ذکر می کنیم: 

کانتینر روباز (  Open top ) 

کانتینر پهلو باز  ( Open side Container ) 

کانتینر رو و پهلو باز  ( Open top-open side Container )   

کانتینر حرارتی  ( Heated containers ) 

کانتینر عایق دار ( Insulated containers ) 

کانتینر های مخزن دار   ( Tank containers ) 

کانتینر یخچالی  ( Refrigerated containers ) 

کانتینر تهویه دار ( Ventilated containers ) 

کانتینر کالای خشک ( نرمال )  ( Normal Container ) 

کانتیر با ابعاد بزرگ  ( High-cube contanier ) 

کانتینر برای حمل کالای متفرقه  ( General cargo container ) 

کانتینر های مخصوص حمل مایعات 

کانتینر های مخصوص حمل گاز فشرده 

و … 

کانتینر دست دوم :

کانکس کهن مفتخر است که به غیر از طراحی ، تولید و اجرای انواع کانکس و کانتینر ، در زمینه ی خرید و فروش انواع کانتینرهای دست دوم در کشور با نمایندگی های بسیار در شهرهای مختلف ایران فعالیت دارد و اقدام به عرضه و فروش انواع کانتینرهای دست دو و کارکرده 20 فوت و 40 فوت کرده است . این نوع کانتینرها به کانتینرهای 6متری و 12متری نیز شهرت دارند .  شرکت کانکس کهن انواع کانتینرهای دست دوم را که دیگر توسط مشتریان عزیز قابل استفاده نیست خریداری کرده و نسبت به تعمیر آن اقدام کرده و محصولات را در انبار شرکت نگهداری می کند تا در صورتی که شما نیازمند به انواع کانتینر 20فوت و 40 فوت باشید طی تماسی که با شرکت کانکس کهن برقرار می کنید از مشخصات و اطلاعات بیشتر در این مورد آگاه خواهید شد . همکاران و کارشناسان ما در کانکس کهن همواره در مورد انواع کانتینر دست دوم اعم از کانتینر روباز ، کانتینر یخچالی ، کانتینر عایق دار و … اطلاعات دقیق را به شما ارائه خواهند داد . برای سفارش می توانید با کارشناسان ما در واحد فروش کانکس کهن تماس بگیرید و اطلاعات در این خصوص را کسب نمایید. همچنین برای مراجعه حضوری و بازدید نیز می توانید از این طریق هماهنگ شوید. 

جهت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید کانکس و فروش کانکس و خرید کانتینر و یا استعلام قیمت کانکس با کارشناسان فروش ما در شرکت کانکس کهن تماس حاصل فرمایید . همچنین در صورت تقاضا برای خرید و یا فروش کانکس دست دوم و یا کانتینر دست دوم نیز می توانید با ما در ارتباط باشید : 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با دفتر فروش شرکت کانکس کهن تماس حاصل فرمایید .

تلفن تماس : 02122466030  –  09121386030   

و یا برای دیدن نمونه های کانکس ها و کانتینر ها شرکت کانکس کهن به ما در کانال تلگرام و اینستا گرام ملحق شوید .

لینک تلگرام :

https://t.me/kohan_conex                  

لینک اینستاگرام :

https://instagram.com/_u/kohanconex

 

  شرکت کانکس کهن با بیش از بیست سال تجربه و با استفاده از نیرویی مجرب و متخصص و امکانات و تجهیزات مدرن اقدام به ساخت و تولید انواع کانکس و کانتینر و فروش آن ها می نماید.
  این شرکت خدمات شایسته ای را به مردم ارائه داده و همواره جلب رضایت مشتریان را در راس امور خود قرار داده است.

  تلفن های تماس :

  09121386030
  021-22466030

  سبد خرید