تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

کانکس چیست؟
کانکس یک سازه پیش ساخته است که در زبان انگلیسی به آن conex و در زبان‌های دیگر شلتر shelter گفته می‌شود. ایده اولیه ساخت این کانکس‌های پیش ساخته برای اسکان موقت بود اما امروزه با توجه به تولید انواع متفاوت‌تری از آن، استفاده‌های بیشتری از آن‌ها می‌شود.
مزایای کانکس مسکونی:
اگر محل سکونت شما باید در مدت زمان کوتاهی جا به جا شود، شما میتوانید با استفاده از انواع پیش ساخته و کانکس به بهترین نتیجه برسید. زمان ساخت کانکس از دیگر مزایای کاربردی آن میباشد، زیرا زمان ساخت یک خانه با بنای سنتی قابل مقایسه با مدت زمان ساخت کانکس نمیباشد و این امکان را برای شما فراهم میکند که بتوانید اسکانی سریع و آسان داشته باشید. همچنین اکثر تولید کنندگان، کانکس هایی را به صورت آماده و پیش ساخته موجود دارند که میتواند در بسیاری از مواقع بهترین کمک را به شما در اقامت بکند.

 

کانکس|کانکس دست دوم|خرید کانکس|فروش کانکس|کانکس پیش ساخته
سازه های سبک lsf نیز از انواع پیش ساخته ها بوده که میتوان طبق طرح پیشنهادی مشتری در محل اجرا گردد، همچنین این سازه ها ،سازه های نورد سرد هستند که به صورت صنعتی تولید می شوند و از جنس آنها ورق گالوانیزه می باشد. مقاومت سازه بر اساس تعدد اعضای بار بر می باشد که در صورت ضعف اجرا و یا در حین بهره برداری عضوی به درستی عمل نکند بقیه اعضا قابلیت تحمل خود را حفظ می کنند. در این روش دیوارها باربر بوده و قابلیت اجرا تا چند طبقه را دارند.
متریال مورد استفاده در روش تولید و ساخت کانکس چیست:
در گذشته در روش تولید و ساخت کانکس از فلزات استفاده می کردند اما امروزه ساندویچ پانل ها به عنوان متریال غالب برای ساخت این سازه ها به شمار می روند.
برای زیبایی خارجی کانکس ها معمولا از دیوار کوب و کامپوزیت استفاده می کنند. همان طور که قبلا اشاره کردیم کانکس ها در دو نوع ثابت و متحرک ساخته می شوند.
 نکته مهمی که در روش تولید و ساخت کانکس وجود دارد این است که این محصولات را براساس نوع و شرایط اقلیمی متریال به کار رفته در آن ها متفاوت و متعدد است جنس این مواد می تواند از آهن، آلومینیوم، پی وی سی، پلاستیک، چوب ، ساندویچ پانل باشد.
کانکس ها را معمولا به عنوان یک جایگزین مناسب برای اسکان استفاده کرد، با توجه به  اینکه محل اسکان برای افراد مختلف متفاوت است کانکس ها هم نیز  از تنوع بالایی برخوردار هستند.

به اشتراک گذاری