تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

 

 

 

کانکس هلال احمر، یک سازه برای ارائه خدمات اورژانس و پزشکی در مناطق بحرانی و آسیب‌دیده به کار می‌رود. این کانکس‌ درمانگاهی در مناطقی که امکان ساخت ساختمان‌های دائمی وجود ندارد، استفاده می‌شوند. طراحی داخلی این سازه باید به‌گونه‌ای باشد که امکان حمل‌ونقل سریع و آسان تجهیزات پزشکی و اورژانسی را فراهم کند.

این کانکس‌ها دارای امکاناتی فراوانی هستند که به تیم‌های پزشکی در ارائه خدمات به مصدومین و بیماران در مناطق بحرانی کمک می‌کنند.

 

مزایای کانکس هلال احمر


استفاده از کانکس هلال احمر در مناطق بحرانی دارای مزایای زیادی است. این کانکس‌ها به تیم‌های پزشکی که در مناطق بحرانی فعالیت می‌کنند، امکان می‌دهند تا به‌راحتی و با سرعت بالا به محل حادثه برسند و خدمات پزشکی لازم را به مصدومین ارائه کنند.

در صورت نیاز به تجهیزات و تکنولوژی‌های جدیدتر، این کانکس‌ها به‌راحتی با تجهیزات جدید و به‌روزتر تعویض می‌شوند. با استفاده از این کانکس، سازمان هلال احمر قادر است به طور مؤثر در روند نجات و درمان مصدومین در مناطق بحرانی حضور داشته باشد و به بهبود وضعیت سلامت افراد کمک کند. در ادامه به سایر مزایای آن اشاره می‌کنیم:

 

سرعت عمل بالا : در شرایط اضطراری مانند زلزله، سیل، آتش‌سوزی و حوادث دیگر، زمان بسیار مهم است. نصب و راه‌اندازی کانکس هلال احمر بسیار سریع و آسان است، به‌طوری‌که تجهیزات و تیم‌های نجات آماده‌به‌کار در هر ثانیه می‌توانند به محل حادثه بروند و به افراد موردنیاز کمک کنند.

تسهیل ارائه خدمات : کانکس هلال احمر، فضایی مناسب و منظم برای ارائه خدمات به افراد در شرایط اضطراری فراهم می‌کند. این فضا با تجهیزات و تیم‌های متخصص در اختیار کارکنان هلال احمر قرار می‌گیرد و امکان ارائه خدمات پزشکی، اولیه و اورژانسی به مصدومین و آسیب‌دیدگان را فراهم می‌کند.

قابلیت تنظیم و تغییرات سریع : این کانکس قابلیت تنظیم و تغییرات سریع را دارد، به‌طوری‌که می‌توان به‌محض اطلاع از یک حادثه، کانکس را به موقعیت موردنیاز جابه‌جا کرد. این قابلیت به کارکنان هلال احمر اجازه می‌دهد تا براساس شرایط و نیازهای فعلی، کانکس را بهینه کنند و بهترین خدمات را به افراد در حوادث ارائه دهند.

اقتصادی‌بودن : نصب و راه‌اندازی کانکس هلال احمر هزینه کم‌تری نسبت به ساخت‌وساز ساختمان‌های دائمی دارد. هزینه‌های نگهداری و تعمیرات در کانکس‌های ساخته شده توسط کانکس کهن بسیار کم‌تر است.

استفاده در هر نوع آب‌وهوا : کانکس هلال احمر یک سازه پیش‌ساخته بوده که برای ارائه خدمات بشردوستانه در هر نوع آب‌وهوایی مناسب است. این سازه متناسب با اقلیم‌های مختلف و مناطق مختلف ساخته شده و می‌تواند در هر نقطه از جهان استفاده شود.

سادگی سازه و مقاومت بالا : این سازه به‌دلیل استفاده از متریال‌ها و مواد مقاوم در طراحی و ساخت آن، دربرابر بلایای طبیعی نیز مقاومت بالایی دارد. مواد عایقی مانند پلی‌اورتان و پلی‌استایرن که در بدنه کانکس استفاده می‌شوند، از ورود رطوبت و حرارت به داخل سازه جلوگیری می‌کنند.

 

قیمت کانکس هلال احمر


کانکس هلال احمر برای استفاده در شرایط اضطراری و بحرانی طراحی شده است و قیمت آن براساس فاکتورهای مختلفی متغیر خواهد بود. در ادامه، به بررسی فاکتورهای حیاتی که ممکن است در تعیین هزینه ساخت این کانکس تأثیرگذار باشند، پرداخته خواهد شد.

 

ابعاد و اندازه

 

یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت کانکس هلال احمر، ابعاد و اندازه آن است. ابعاد و اندازه سازه رابطه مستقیمی با هزینه ساخت دارد. باتوجه‌ به کاربرد و تجهیزاتی که در کانکس وجود دارد، باید ابعاد آن را مشخص کرد تا هزینه ساخت بهینه‌تر و کم‌تر شود.

 

جنس بدنه

 

مواد و عایق استفاده شده در ساخت کانکس هلال احمر باید از بهترین کیفیت باشند تا بتواند دربرابر شرایط مختلف محافظت شود و مقاومت بالایی داشته باشد. انتخاب جنس بدنه باتوجه ‌به نیازهای محیطی و شرایط آب‌وهوایی محل استفاده اهمیت دارد.

 

نوع کانکس هلال احمر

 

مهم‌ترین فاکتور دیگر در تعیین قیمت این کانکس، متحرک یا ثابت‌بودن آن است. کانکس هلال احمر متحرک بیشترین انعطاف‌پذیری را در استفاده در شرایط بحرانی دارد؛ اما هزینه بالاتری نیز دارد.

 

تجهیزات مورد استفاده

 

تجهیزات مورد استفاده در کانکس هلال احمر نیز در تعیین قیمت آن تأثیرگذار است. تأسیسات برقی، سیستم گرمایشی و سرمایشی، سرویس بهداشتی، مخزن آب و سایر امکانات موردنیاز در هزینه ساخت این سازه تأثیرگذار هستند.

 

 

 

 

به اشتراک گذاری