تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

 

 

 

کانکس تجاری سازه‌ای پیش ساخته است که در مکان‌های عمومی نصب می‌شود و به دیگران خدمات ارائه می‌دهد. معمولا خدمات کانکس‌های تجاری، فروش محصول است که در قالب بوفه، رستوران یا کافی شاپ به صورت انتفاعی انجام می‌شود.

کانکس‌های تجاری واحدهای کوچکی هستند که با توجه به کاربری و نوع فعالیت، دکور متفاوتی دارند. به همین خاطر این کانکس‌ها می‌توانند، در ابعاد مختلف ساخته شوند و منحصر به فرد باشند.

البته کانکس تجاری برای شروع کسب و کار نیاز به مجوز دارد. زیرا اگر به تمام افراد اجازه راه‌اندازی کانکس داده شود، در شهر اختلال ایجاد می‌شود. برای اخذ مجوز، ابتدا توسط شهرداری و سازمان‌های مربوط تحقیقات صورت گرفته، سپس مجوز صادر می‌شود. توجه داشته باشید که صدور پروانه کسب کانکس تجاری بیشتر برای مناطق توریستی و پارک‌ها صورت می‌گیرد.

 

مشخصات کانکس تجاری چیست؟


هر فروشگاهی برای جذب مشتری نیاز به ویترین و نمای فروشگاه دارد. به همین خاطر کانکس تجاری نیز بایستی با شکل و نمای تجاری ساخته شود. بنابراین نیاز به متریال مخصوص و نورپردازی خاص برای نمایش محصولات دارد.

یکی از مسائل مهمی که هنگام نصب کانکس تجاری باید به آن توجه کرد، مسئله امنیت کانکس هنگام تعطیلی آن است. در هنگام تعطیلی کانکس بایستی حفاظ و کرکره برقی نصب شود تا امنیت آن حفظ شود.

علاوه بر امنیت، کانکس‌های تجاری بایستی از متریال با کیفیت ساخته شوند تا دچار فرسودگی یا رنگ پریدگی در محیط نشوند. از آنجایی که در مکان‌های مختلف از کانکس تجاری استفاده می‌شود، باید این کانکس با مواد مخصوص شستشو شود و نباید نسبت به شوینده‌ها واکنش نشان دهد. البته کف و دیوارپوش کانکس‌های تجاری قابل شستشو است تا نظافت محیط رعایت شود.

 

کاربرد کانکس تجاری چیست؟


کانکس تجاری به عنوان فروشگاه، کافی شاپ، رستوران، بوفه یا برای هر فعالیت تجاری دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا مکان‌های توریستی با توجه به نیاز، از کانکس‌های تجاری استفاده می‌کنند.

کانکس‌ها با کاربری تجاری، هر کالایی که مشتری به آن نیاز دارد را در اختیار او قرار می‌دهند. ظاهر این کانس‌ها مطابق خواست و نظر، خریدار ساخته می‌شود و معمولا کانکس‌های تجاری، سفارشی هستند.

 

ابعاد کانکس تجاری چقدر است؟


ابعاد کانکس تجاری بر اساس نوع پروژه و نیاز مشتری تعیین می‌گردد. از آنجایی که کانکس‌ها وزن سبکی دارند به راحتی قابل حمل هستند و می‌توان آن‌ها را با مشخصات دلخواه تولید کرده و به محل پروژه حمل کرد.

در گذشته مدل اولیه‌ی کانکس‌ها که به آن‌ها حمل کننده می‌گفتند، ابعاد مشخصی داشت. این کانکس‌ها با طول 8 فوت 6، عرض 6 فوت 3 و ارتفاع 6 فوت 10 در اختیار خریداران قرار می‌گرفتند. البته برای ساخت انواع کانکس، محدودیتی وجود ندارد و می‌توان کانکس‌ها را با مشخصات دلخواه تولید نمود.

 

کانکس‌های تجاری چه مزایایی دارند؟


کانکس‌های تجاری با بدنه فولادی که دارند، دارای استحکام بالایی هستند. از جمله مزایای کانکس تجاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

قیمت مناسب:

کانکس‌های تجاری به نسبت ساختمان‌های سنتی، هزینه ساخت کمتری دارند. از همین رو، دارای طرفداران بسیاری هستند.

 

استحکام بالا:

با توجه به اینکه پوشش بیرونی کانکس‌ها از فولاد است، استحکام بالایی دارند و طول عمر آن‌ها بالای 20 سال می‌باشد.

 

حمل و نقل آسان:

کانکس‌های تجاری وزن سبکی دارند. به همین خاطر به راحتی با وسایل حمل بار، جابجا شده و به مناطق مختلف ارسال می‌شوند.

 

کاربری متنوع:

کانکس‌های تجاری را می‌توان برای مصارف گوناگون استفاده کرد.

 

قابل بازیافت:

متریال مصرفی کانکس‌ها قابل بازیافت بوده و با محیط زیست سازگار هستند. در حالی که مصالح سنتی مانند آجر و سیمان، این ویژگی‌ها را ندارند.

 

امنیت بالا:

برای کانکس‌ها با توجه به کاربری، حفاظ و کرکره برقی در نظر گرفته می‌شود تا امنیت بالایی داشته باشند.

 

 

 

 

 

به اشتراک گذاری