تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

انسان برای آغاز شهرنشینی و یکجانشینی، مراحل مختلفی را طی چند میلیون سال طی کرده و توانست با افزایش مهارت ها و توانمندی های خود؛ به مرحله تولید غذا، یکجا نشینی و سپس زندگی شهری برسد.
بنابر نظر بسیاری از صاحب‌نظران و خاصه جغرافی‌دانان، نحوه زندگی بشر و سکونت او دارای دو تقسیم بزرگ کوچ‌نشینی و یکجانشینی است. ده‌نشینی یا همان روستا نشینی و بعد از آن به وجود آمدن شهرهای بزرگ و  شهر‌نشینی یکی از اقسام نحوه سکونت بشر بر روی زمین و به‌عنوان استقرار ثابت انسان در محیط زیست است. انسان در مکان هایی سکنی گزیزد که دارای آب و هوا و خاک مناسب بود. یکجانشینی و ایجاد ده همراه با کشاورزی آغاز می‌شود، از شرایط اولیه آن وجود آب کافی، خاک مساعد و موقعیت مناسب بوده است.
بر اساس یافته ها و مستندات باستان شناسی، انسان در سرار جهان دوره های نسبتا یکسانی از پیشرفت در سبک زندگی و ابزار سازی را گذرانده است و البته باید در نظر داشت که این یکسانی مراحل به معنی تقارن زمانی نیست.

 

کانکس|ساختمان پیش ساخته|کانکس پیش ساخته|تاریخچه ساختمان پیش ساخته
پیدایش آتش:
ازآنجایی که با برخورد ساعقه ها به درختان آتش ایجاد می شد احتمالا انسان ها قبل از اینکه از طرز روشن کردن آتش اطلاعاتی داشته باشند نحوه بکار بردن و استفاده از آن را می دانستند. برای حفظ کردن این شعله سوزان سعی کردن تا نحوه روشن کردن آن را بیابند تا اینکه دریافتند با ساییدن یک چوب روی چوب دیگر و ایجاد گرما می توانند آتش درست کنند. همچنین با برخورد دو سنگ به یکدیگر (سنگ چخماق) جرقه ی ایجاد می شود که می توانستند به وسیله چوب و برگ ها خشک شده از آن آتش به وجود آورند. در زمان های قدیم بسیاری از مردم آتش دائمی داشتند و آن را تا مدت ها حفظ می کردند. مانند آزتک ها در مکزیک، ایرانی ها، رومی ها، یونانی ها و مصری ها درمعابد خود آتش را نگهداری می کردند.
دوره های مختلف زندگی انسان در روزگار پیش از تاریخ شامل موارد زیر می شود:
1.    دوران پارینه سنگی که خود شامل سه بخش مجزا است:
.    پارینه سنگی قدیم
.   پارینه سنگی میانی
.    پارینه سنگی جدید
2.    دوران میان سنگی
3.    دوران نو سنگی
4.    عصر فلز که خود به دوران مس و سنگ، برنز و آهن تقسیم می شود.


جهت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید کانکس و فروش کانکس و خرید کانتینر و یا استعلام قیمت کانکس با کارشناسان فروش ما در شرکت کانکس کهن تماس حاصل فرمایید . همچنین در صورت تقاضا برای خرید و یا فروش کانکس دست دوم و یا کانتینر دست دوم نیز می توانید با ما در ارتباط باشید :

دفتر مرکزی : 02122466030

همراه مدیر فروش : 09128606030

 

موضوعات مرتبط : 

کانکس مسکونی  |  کانکس شیشه ای  |  کانکس سرویس بهداشتی  |  کانتینر 

کانکس کامپوزیت  |  کانکس گردشگری  |  کانکس دست دوم

به اشتراک گذاری