تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

 

کانکس رستوران را می توان به عنوان یکی از انواع سازه های پیش ساخته نام برد. با توجه به پیشرفت در زمینه ی ساخت و ساز و مهم بودن سرعت در ساخت این نوع سازه ها و فضاهایی که می توانند اینگونه موارد را در خود جای دهند کانکس رستوران در اکثر نقاط دنیا جایگزین ساخت و ساز به روش سنتی شده است.

با توجه به ویژگی های این نوع کانکس و نحوه ی ساخت و اجرای آن، کانکس رستوران یکی از روش های بسیار پر کاربرد در عرضه غذا می باشد.

 

کانکس رستوران

 

این نوع کانکس به چند دسته تقسیم میگردد:

1.کانکس رستوران ثابت

2.کانکس رستوران سیار

3.کانکس رستوران بزرگ

4.کانکس رستوران آشپزخانه ایی

5.کانکس رستوران سیار

6.کانکس فست فود

7.کانکس کافی شاپ

و...

مشخصات فنی کانکس رستوران ساخته شده توسط کانکس کهن:


كانكس رستوران به ابعاد ٣ در ٣ از نماي كامپوزيت و ورودي كركره اي كف كانكس ورق آلومينيوم آجدار ديوارهاي داخلي كامپوزيت سقف داخلي كناف مستقر در درياچه خليج فارس تهران
ساخته شده توسط شرکت کانکس کهن

_________________________________

کانکس رستوران به کانکس هایی گفته می شود که مخصوص استفاده به عنوان غذاخوری،رستوران،فست فود و کافی شاپ طراحی شده اند.کانکس های غذاخوری را می توان در پروژه های ساختمانی عمرانی ,کارگاهها ,کارخانجات,دانشگاهها,مدارس و هر مکانی که به غذا خوری احتیاج باشد استفاده نمود .این کانکس ها با توجه به کاربری که دارند باید دارای امکانات و تجهیزات مخصوص به هر یک از موارد ذکر شده راداشته باشند.به عنوان مثال یک کانکس رستوران باید دارای یک آشپزخانه ی کامل باشد و امکانات آشپزخانه بصورت کامل تعبیه شده و دارای لوله کشی آب گرم و سرد،کابینت،سینک روشویی و لوله کشی گاز و … باشد و یا امکانی را فراهم کند که در داخل آن میز و صندلی چیده شود تا افراد بتوانند در داخل کانکس غذای خود را میل نمایند. برای راه اندازی یک رستوران و غذا فروشی،استفاده از کانکس رستوران به دلیل داشتن هزینه ی پایین تر نسبت به ساخت بنا،استقرار سریع و قابلیت جابه جایی بسیار مناسب تر خواهد بود.

 کانکس رستوران

انواع کانکس رستوران:

کانکس های رستوران باتوجه به نوع کارایی آنها و سفارش مشتری دارای انواع مختلفی می توانند باشند.به عنوان مثال اگر بخواهید رستوران شما برای مشتریان سال پذیرایی نیز داشته باشد می توان از کانکس های سالنی برای این کار استفاده کرد.و همچنین کانکس های رستورانی می توانند دارای ابعاد،نمای خارجی و دکوراسیون داخلی مختلفی باشند.

رستوران پیش ساخته بر حسب نوع و تعداد تجهیزات و هم چنین خواسته‌های مشتری در انواع مختلفی قابلیت تولید دارد اما به طور کلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کانکس رستوران در اندازه‌های بزرگ که دارای ویژگی‌های زیر است:

1-کیفیت خدمات رسانی قابل قبول

2-قابلیت پخت غذا در داخل کانکس

3-قابلیت سرو غذا در داخل کانکس

4-قابلیت اضافه کردن بخش‌های مکمل مانند مانند آشپزخانه، سردخانه، صندوق، محل کانتر، سرویس بهداشتی

5-قابلیت ساخت در طبقات

6-کانکس رستوران آشپزخانه‌ ای که دارای ویژگی‌های زیر است:

7-کوچک‌تر نسبت به انواع بزرگ

8-تنها قابلیت پخت و تهیه غذا

9-دارای یک پیش خوان برای تحویل غذا

 

کانکس رستوران

 

کاربرد کانکس رستوران

-در مناطق توریستی و گردشگری شلوغ

-اماکن شلوغ با محدودیت ساخت

-اماکنی با محدودیت زمانی که تنها یک فصل سال شلوغ است (مانند اماکن خیلی سرد یا خیلی گرم)

-اماکنی با محدودیت جغرافیایی (مانند جنگل‌ها)

-برای بالا بردن سطح توریستی یک منطقه (مانند خیابان سی تیر تهران)

عوامل مهم در طراحی و ساخت کانکس‌ رستوران

مقاومت و زیبایی سازه از مهم‌ترین فاکتورهای طراحی در کانکس‌ رستوران می‌باشد. قدرت جذب افراد و القای حس خوب و هم چنین افزایش زیبایی محیط در این کانکس ‌ها پراهمیت است. بنابراین نوع طراحی فرم، ابعاد، نورپردازی و رنگ‌های مورد استفاده اهمیت شایان توجه ای دارد.

هم چنین به علت وجود تجهیزات بیشتر نسبت به سایر کانکس‌ ها باید از سازه مقاوم ‌تر برخوردار باشد. همین تجهیزات تقریباً گران قیمت و هم چنین وجود مواد غذایی باعث می‌شود که کانکس رستوران را ضد رطوبت و مقاوم در برابر گرما و سرما ساخت تا در تمام فصول بتوان برای خدمات دهی از آن استفاده کرد.

قابلیت شست و شو و حفظ بهداشت (برای اخذ مجوزازسازمان بهداشت وشهرداری)، دوام بالا، ضد زلزله بودن و امکان بهره برداری حداکثری از فضا از دیگر گزینه‌های طراحی در این نوع کانکس‌ها محسوب می‌شود.

 

کانکس رستوران