تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

کانتینر چیست

کانتینر یکی از مهم ترین موارد برای حمل کالا از منطقه ای به منطقه ی دیگر توسط قطار ، کشتی ، کامیون و یا هواپیما می باشد . به منظور مقاومت و استحکام جداره های کانتینر و نفوذ ناپذیری آن ، در زمینه های دیگری همچون انبار کالا و کاربردهای دیگر استفاده می شود .

 

 امروزه حجم بسیار زیادی از کالاها از طریق کانتینر حمل می‌شود و دلایل اصلی آن به شرح ذیل می‌باشد :

  • محافظت کالا در برابر حوادث طبیعی از جمله باد ، باران و آفتاب
  • محافظت کالا در برابر سرقت در طول مسیر حمل و نقل
  • راحتی تخلیه و بارگیری
  • راحتی صفافی یا دسته‌بندی کردن کانتینر در محوطه‌ها و کشتی
  • استفاده راحت و بهینه از فضای کشتی و انبار
  • بارشماری راحت و نظارت بر آن
  • کاهش هزینه های مرتبط با بسته بندی کالا جهت حمل و نقل

 

 کانتینر

انواع کانتینر :

کانتینر در اصل یک جعبه فلزی است که دارای ابعادی متناسب با استاندارهای جهانی است. ابعاد استانداری که در دنیا برای آن تعریف شده است عبارت است از ۲۰ فوت و ۴۰ فوت .

 

کانتینر 20 فوت استاندارد

این کانتینر یکی از پر کاربرد ترین نوع این محصولات می باشد که به علت ابعاد استانداردی که دارد بخوبی برای انبار کردن کالاها درون آن مناسب بوده و حمل آن با تریلی در جاده ها نیز مطابق ابعاد استاندارد راهداری می باشد . لذا از این محصول بیشترین استفاده هم در حمل و نقل دریایی و هم در حمل و نقل زمینی می شود .

 

کانتینر 40 فوت استاندارد

کانتینر 40 فوت استاندارد نوعی دیگر از این نوع سازه های فلزی می باشد که به کانتینر 12 متری نیز شهرت دارد و مهم ترین موارد کاربرد آن مانند نوع قبلی در صنعت حمل کالا و یا انبار کردن محصولات وارداتی و صادراتی می باشد . همچنین به علت مطابقت ابعاد آن با کف تریلی ها معمولا در حمل زمینی بیشترین کاربرد را نسبت به نوع های دیگر دارد .

 کانتینر

 

انواع کانکس کانتینر و کاربرد آن

 

کانتینرها جدایی ناپذیرترین بخش کل صنعت حمل و نقل و تجارت را تشکیل می دهند. کانکس کانتینرهای حمل و نقل سازه هایی هستند که طیف گسترده ای از محصولات را ذخیره می کنند که باید با استفاده از انواع مختلف کشتی های کانتینری از نقطه ای به نقطه دیگر جهان حمل شوند.

 

حدود هفده میلیون کانکس کانتینر بین وجهی در جهان وجود دارد و بخش بزرگی از محموله های بین المللی تولید شده توسط تجارت بین المللی در کانتینرهای حمل و نقل حمل می شود.

 

 اختراع آنها سهم عمده ای در جهانی شدن تجارت در نیمه دوم قرن بیستم داشت و به طور چشمگیری هزینه حمل و نقل کالا و در نتیجه تجارت از راه دور را کاهش داد.

 

از زمان ظهور اولین کانتینرها در دهه 50 تا به امروز، تنوع زیادی از کانتینرهای دریایی و چندوجهی برای پاسخ به نیازهای زنجیره لجستیک برای اطمینان از جابجایی صحیح بارها پدید آمده است. نکات مهمی که باید در نظر داشت:

 

-اندازه و وزن بار

 

-ماهیت جامد یا مایع محموله

 

- درجه استاندارد بودن محموله

 

-نوع جرثقیل و حمل کننده آن مورد نیاز برای آن محموله

 

کانتینرهای متحرک از محتویات داخلی خود در سفرهای طولانی محافظت می کنند و این اطمینان را میدهند که محموله را سالم به شما باز می گرداند.

 

به این ترتیب، بسته به نوع محصولاتی که قرار است حمل شود، کانتینرها ممکن است از نظر ابعاد، ساختار، مواد، ساخت و ساز و غیره متفاوت باشند.

 

برخی از رایج ترین انواع کانتینرهای حمل و نقل که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند در زیر ذکر شده اند.

 

 

انواع کانکس کانتینر

 

1-کانتینرهای نگهداری مواد خشک
متداول ترین کانتینرهای حمل و نقل ، کانتینرهای نگهداری مواد خشک هستند که توسط سازمان جهانی استاندارد (ایزو) ابعاد مختلف استانداردی دارند که در اندازه های 20 فوت، 40 فوت و 10 فوت هستند و برای حمل کالاهای خشک طراحی شده اند. این کانتینرها امکان کنترل دما را ندارند، بنابراین برای جابجایی مواد غذایی یا مواد شیمیایی که نیاز به یخچال دارند مناسب نیستند.

 


2-کانتینر پهلو باز
این واحدهای ذخیره سازی دارای درهایی هستند که می توانند به اضلاع کاملاً باز تبدیل شوند و فضای بسیار وسیع تری برای بارگیری مواد ایجاد می کنند.
کانتینر پهلو باز دارای یک ضلع بلند است که می تواند کاملا باز شود. این مورد برای کالاهای وسیعی که ممکن است عبور از انتهای یک کانتینر تونلی یا کانتینر ذخیره خشک دشوار باشد، مفید است. پهلوهای جانبی بازشو گویی از دو در بزرگ ساخته شده است، اما برای محافظت از کالاهای داخل آن می توان پهلوها را محکم کرد.
جهت تخلیه مصالح ساختمانی شامل فولاد، آهن و غیره در اندازه های استاندارد 20 فوت و 40 فوت ارائه می شود.

 


3-کانتینر یخچال دار
کانتینر یخچالی یا ریفر یک کانتینر بین‌وجهی است که برای حمل و نقل محموله‌های حساس به دما در یخچال نگهداری می‌شود. در حالی که یک ریفر دارای یک واحد تبرید یکپارچه خواهد بود و نیروی برق را از یک سایت مستقر در زمین، یک کشتی کانتینری یا در اسکله میگیرد. هنگامی که در جاده بر روی یک تریلر یا واگن راه آهن حمل می شوند، می توانند از ژنراتورهای دیزلی که در سفرهای جاده ای به کانتینر متصل می شوند، تغذیه شوند. کانتینرهای یخچالی قادر به کنترل دمای 65- تا 40 درجه سانتیگراد هستند. آنها منحصراً برای حمل و نقل مواد فاسد شدنی مانند میوه ها و سبزیجات در فواصل طولانی استفاده می شوند.

 


4-کانتینر مخازن
کانکس کانتینرهای ذخیره سازی هستند که برای نگهداری مایعات طراحی شده اند. آنها معمولاً از مواد ضد خوردگی به دلیل مواد شیمیایی که برای حمل استفاده می شوند ساخته می شوند. مخازن همچنین ممکن است برای نگهداری کالاهای خشک مانند شکر استفاده شوند، اما اغلب آنها منحصراً برای مایعات استفاده می شوند.
آنها عمدتاً از فولاد قوی یا سایر مواد ضد خوردگی ساخته می شوند که طول عمر و محافظت از مواد را طولانی تر می کنند.

 


5-کانتینر نیم قد
نوع دیگری از کانتینر حمل و نقل شامل کانتینرهای نیم ارتفاع است. این مخازن بیشتر از فولاد ساخته شده اند و ارتفاع این مخازن نصف مخازن با اندازه کامل است. مخصوصاً برای مواردی مانند زغال سنگ، سنگ و غیره که نیاز به بارگیری و تخلیه آسان دارند استفاده می شود

 


6-کانتینرسفارشی با کاربری خاص
 کانتینر با کاربری خاص را می توان تقریباً در هر شکل یا ابعادی ساخت. از آنها برای حمل اقلامی استفاده می شود که نیاز به ساخت کانتینر سفارشی برای آنها وجود دارد . اکثر شرکت های حمل و نقل تا حد امکان از استفاده از کانتینرهای مخصوص خودداری می کنند زیرا ساخت و حمل و نقل آنها هزینه بر است. شرکت کانکس کهن برای شما طرح و برنامه ویژه اي دارد برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


 

اگرچه تعداد انواع کانتینرها زیاد است و بر مبنای کاربرد، جنس و… طبقه بندی می شوند اما تعدادی از این انواع را ذکر می کنیم:

کانتینر روباز ( Open top )

کانتینر پهلو باز ( Open side Container )

کانتینر رو و پهلو باز ( Open top-open side Container )  

کانتینر حرارتی ( Heated containers )

کانتینر عایق دار ( Insulated containers )

کانتینر های مخزن دار  ( Tank containers )

کانتینر یخچالی  ( Refrigerated containers )

کانتینر تهویه دار ( Ventilated containers )

کانتینر کالای خشک ( نرمال ) ( Normal Container )

کانتیر با ابعاد بزرگ ( High-cube contanier )

کانتینر برای حمل کالای متفرقه ( General cargo container )

کانتینر های مخصوص حمل مایعات

کانتینر های مخصوص حمل گاز فشرده

و ...

 کانتینر

 

 

 كانتينر ٢٠ فوت سال ساخت 2021 و 2017 موجود شد

 کانتینر 20 فوت یک جعبه فولادی ضد زنگ بزرگ است که برای حمل و نقل دریایی و زمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل از کانتینر به دلیل ظرفیت باری مناسب و ضد سرقت بودن، مقاوم در برابر ضربه، گرد و غبار به عنوان یکی از پرکاربردترین کانتینرها در صنعت حمل و نقل به شمار می‌رود.

 

کانتینر 20 فوت

 

 

کانتینر 20 فوت

 

 

کانتینر 20 فوت

 

 

کانتینر 20 فوت

 

 

کانتینر 20 فوت

 

کانتینر دست دوم

کانکس کهن مفتخر است که به غیر از طراحی ، تولید و اجرای انواع کانکس و کانتینر ، در زمینه ی خرید و فروش انواع کانتینرهای دست دوم در کشور با نمایندگی های بسیار در شهرهای مختلف ایران فعالیت دارد و اقدام به عرضه و فروش انواع کانتینرهای دست دو و کارکرده 20 فوت و 40 فوت کرده است . این نوع کانتینرها به کانتینرهای 6متری و 12متری نیز شهرت دارند .  شرکت کانکس کهن انواع کانتینرهای دست دوم را که دیگر توسط مشتریان عزیز قابل استفاده نیست خریداری کرده و نسبت به تعمیر آن اقدام کرده و محصولات را در انبار شرکت نگهداری می کند تا در صورتی که شما نیازمند به انواع کانتینر 20فوت و 40 فوت باشید طی تماسی که با شرکت کانکس کهن برقرار می کنید از مشخصات و اطلاعات بیشتر در این مورد آگاه خواهید شد . همکاران و کارشناسان ما در کانکس کهن همواره در مورد انواع کانتینر دست دوم اعم از کانتینر روباز ، کانتینر یخچالی ، کانتینر عایق دار و ... اطلاعات دقیق را به شما ارائه خواهند داد . برای سفارش می توانید با کارشناسان ما در واحد فروش کانکس کهن تماس بگیرید و اطلاعات در این خصوص را کسب نمایید. همچنین برای مراجعه حضوری و بازدید نیز می توانید از این طریق هماهنگ شوید.

جهت اطلاعات بیشتر از نحوه خرید کانکس و فروش کانکس و خرید کانتینر و یا استعلام قیمت کانکس با کارشناسان فروش ما در شرکت کانکس کهن تماس حاصل فرمایید . همچنین در صورت تقاضا برای خرید و یا فروش کانکس دست دوم و یا کانتینر دست دوم نیز می توانید با ما در ارتباط باشید :

دفتر مرکزی : 02122466030

همراه مدیر فروش : 09128606030

 

 >> جهت مشاهده ادامه تصاویر کانتینر کلیک کنید <<  

 

موضوعات مرتبط : 

کانکس مسکونی  |  کانکس شیشه ای  |  کانکس سرویس بهداشتی  |  کانتینر 

کانکس کامپوزیت  |  کانکس گردشگری  |  کانکس دست دوم