تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

 

اطلاعاتی درباره کانکس

روش های مختلفی برای ساخت کانکس وجود دارد. اکثر کانکس های تولید شده، از جنس اسکلت فلزی با پروفیل های آهن است که با توجه به اندازه ی کانکس مورد استفاده قرار می گیرند. اتصالاتی که در کانکس ها کار می شود معمولا با پیچ و مهره و یا جوش دادن انجام می شود. قسمت بدنه کانکس و همینطور سقف آن از مواد درجه یک مانند فایبر گلاس، چوب و ... بسته به قیمت کانکس ساخته می شوند و مشتری ها بنابر سلیقه ی خود طرح مورد نظر را سفارش می دهند که مسلما کیفیت، دوام، طول عمر و قیمت آنها با هم متفاوت است. سرعت ساخت کانکس که نوعی خانه پیش ساخته به حساب می آید، بسیار زیاد است که در هزینه ها و وقت به شدت صرفه جویی می شود. کانکس مقاومت خیلی بالایی در باربر زلزله نسبت به ساختمان های معمولی دارد و اگر تخریب شود خطر مرگباری انسان را تهدید نمی کند.

 


واحد شمارش کانکس

معمولا این سوال پیش می آید که واحدی که برای شمارش کانکس استفاده می شود چیست؟ جواب این سوال این است که متاسفانه پاسخ به این سوال را نمی شود با قاطعیت داد اما به طور معمول از واحدهایی مانند دستگاه و عدد که رایج تر هستند برای شمارش تعداد کانکس ها استفاده می شود. کاربرد هر کدام از این واحد های شمارش در صنف های گوناگون متغیر است. مثلا در موارد فنی معمولا از واحد شمارش دستگاه خیلی بیشتر از عدد استفاده می شود. مثلا افراد متخصص معمولا از اصطلاح پنج دستگاه کانکس استفاده می کنند اما افراد عادی معمولا به گفتن پنج عدد کانکس بسنده می کنند؛ هر چند استفاده از هردو واحد شمارش کانکس صحیح است. لازم به ذکر است که این نکته را به یاد داشته باشیم که وقتی از کانکس ها به عنوان سرویس بهداشتی استفاده می شود از واحد دیگری که چشمه نام دارد استفاده می کنند، اگرچه ممکن است این واحد شمارش به گوش خیلی از ماها عجیب و ناآشنا باشد. واحدی که با آن کانکس اندازه گیری می شود نیز بر اساس متر مربع تعریف شده است. هر کانکس درجه یک از 15 تا 25 سال می تواند عمر مفید داشته باشد که معمولا بعد از این مدت کانکس فرسوده می شود و خیلی از افراد ترجیح می دهند قطعات آن را به صورت اوراق بفروشند.

 

 

 

کانکس کهن | کهن کانکس | کانکس
مزایای کانکس چیست

مهمترین مزایای استفاده از کانکس خلاصه شده در صرفه جویی زمان و هزینه ها اما در کنار آن دارای مزایایی دیگری نیز می باشد. در اینجا برای روشن شدن موضوع بطور خلاصه هریک از مزایای آن را شرح داده ایم.
سرعت در ساخت : بطور کلی سرعت در ساخت و ساز با سبک پیش ساختگی بسیار بیشتر از روش های معمول و سنتی می باشد که سرعت زیاد برابر با بازگشت سریع تر سرمایه و صرفه جویی در زمان و هزینه ها می باشد.
مقاومت در برابر زلزله : به دلیل استفاده از تکنیک پیش ساختگی و مصالح با تایل های بزرگ و سبک مقومت این سازه ها در برابر زلزله بسیار بالا بوده و از طرفی در صورت تخریب آوار آن برای انسان خطرناک نبوده چرا که چگالی آنها نسبت به مصالح ساختمانی بسیار کمتر است.
عایق حرارتی : استفاده از عایق های مناسب در جداره های کانکس بخصوص نوع ساندویچ پانل که در آن از فوم پلی یورتان استفاده شده باعث گردیده تا اتلاف انرژی در آنها به حداقل رسیده و بتوان از آنها در مناطق خیلی سرد و یا خیلی گرم استفاده کرد.
امکان جابجایی : اینکه بتوان یک سازه یا خانه پیش ساخته را به راحتی جابجا نمود مزیت بسیار خوبی بوده بخصوص در کارگاه های ساختمانی و عمرانی که می توانند پس از اتمام پروژه سریعا سازه ها را جهت تجهیز کارگاه جدید به محل دیگری منتقل کنند.
قابلیت ذخیره سازی : یکی از نکات مهم و کاربرد کانکس استفاده از آنها در مواقع بحران مانند زلزله و سیل می باشد که بتوان در مدت زمان کوتاهی آسیب دیدگان حادثه را اسکان موقت داد. از این رو می توان این سازه ها را بصورت انبوه تولید و برای مواقع اضطراری در محلی نگهداری کرد تا در صورت نیاز تعداد زیادی از آنها را در اختیار مردم قرار داد.
تنوع در طرح : قابلیت اجرای انواع طرح ها برای کاربری های مختلف بطوری که هر سازه کاملا با نوع استفاده خود هماهنگ و بیشترین بازدهی را داشته باشد نیز یکی از مزایای آن بشمار می رود که این کار معمولا در طراحی کانکس به هنگام برسی های فنی و تحقیقات پیش تولید صورت می گیرد.
 

کانکس چیست؟
کانکس یک سازه پیش ساخته است که در زبان انگلیسی به آن conex و در زبان‌های دیگر شلتر shelter گفته می‌شود. ایده اولیه ساخت این کانکس‌های پیش ساخته برای اسکان موقت بود اما امروزه با توجه به تولید انواع متفاوت‌تری از آن، استفاده‌های بیشتری از آن‌ها می‌شود.
مزایای کانکس مسکونی:
اگر محل سکونت شما باید در مدت زمان کوتاهی جا به جا شود، شما میتوانید با استفاده از انواع پیش ساخته و کانکس به بهترین نتیجه برسید. زمان ساخت کانکس از دیگر مزایای کاربردی آن میباشد، زیرا زمان ساخت یک خانه با بنای سنتی قابل مقایسه با مدت زمان ساخت کانکس نمیباشد و این امکان را برای شما فراهم میکند که بتوانید اسکانی سریع و آسان داشته باشید. همچنین اکثر تولید کنندگان، کانکس هایی را به صورت آماده و پیش ساخته موجود دارند که میتواند در بسیاری از مواقع بهترین کمک را به شما در اقامت بکند.

 

کانکس|کانکس دست دوم|خرید کانکس|فروش کانکس|کانکس پیش ساخته
سازه های سبک lsf نیز از انواع پیش ساخته ها بوده که میتوان طبق طرح پیشنهادی مشتری در محل اجرا گردد، همچنین این سازه ها ،سازه های نورد سرد هستند که به صورت صنعتی تولید می شوند و از جنس آنها ورق گالوانیزه می باشد. مقاومت سازه بر اساس تعدد اعضای بار بر می باشد که در صورت ضعف اجرا و یا در حین بهره برداری عضوی به درستی عمل نکند بقیه اعضا قابلیت تحمل خود را حفظ می کنند. در این روش دیوارها باربر بوده و قابلیت اجرا تا چند طبقه را دارند.
متریال مورد استفاده در روش تولید و ساخت کانکس چیست:
در گذشته در روش تولید و ساخت کانکس از فلزات استفاده می کردند اما امروزه ساندویچ پانل ها به عنوان متریال غالب برای ساخت این سازه ها به شمار می روند.
برای زیبایی خارجی کانکس ها معمولا از دیوار کوب و کامپوزیت استفاده می کنند. همان طور که قبلا اشاره کردیم کانکس ها در دو نوع ثابت و متحرک ساخته می شوند.
 نکته مهمی که در روش تولید و ساخت کانکس وجود دارد این است که این محصولات را براساس نوع و شرایط اقلیمی متریال به کار رفته در آن ها متفاوت و متعدد است جنس این مواد می تواند از آهن، آلومینیوم، پی وی سی، پلاستیک، چوب ، ساندویچ پانل باشد.
کانکس ها را معمولا به عنوان یک جایگزین مناسب برای اسکان استفاده کرد، با توجه به  اینکه محل اسکان برای افراد مختلف متفاوت است کانکس ها هم نیز  از تنوع بالایی برخوردار هستند.


___________________

 

 

 

گروه صنعتي ، كانكس كهن
كانكس كهن يكي از بزرگترين شركت هاي صنعتي در ايران مي باشد كه فعاليت هاي مختلفي در

 

زمينه هاي:

 


طراحي توليد و اجراي انواع كانكس ثابت و متحرك از جمله:
كانكس ويلايى ، كانكس ادارى ، كانكس چرخدار ، كانكس سرويس بهداشتي ، كانكس نگهباني ، كانكس_مسكوني و انواع مختلف كانكس

توليد و اجراي انواع مختلف كاروان ثابت و متحرك و اتاق هاي پيش ساخته ( خانه هاي پيش ساخته )

ساخت و اجراي كمپ كارگاهي ( كمپ هاي اسكان كارگاهي) ، ساختمان هاي پيش ساخته كارگاهي

توليد وسيع انواع كانتينر (كانتينر 20فوت و كانتينر 40 فوت ) را دارد.

با پشتوانه ۲۰ سال سابقه در عرصه ی تولید، طراحی و اجرا

و دارای کادر مجرب تولید و کارشناسان و مشاوران زبده فروش

آدرس و شماره تماس جدید گروه صنعتی کانکس کهن:
كارخانه : تهران، اتوبان آزادگان، جنب ايرانخودرو ديزل ( روبروي يافت آباد )، خيابان مدرس، پلاك 16، كانكس كهن

دفتر مرکزی : تهران ، یافت آباد ، جنب میدان معلم ، ساختمان اداری ترنج ، طبقه ۵ ، واحد۳ ، کانکس کهن

 021-66611006

با ما در ارتباط باشید :
02122466030
09128606030
‏ kohanconex.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در هرلحظه از شبانه روز اگر نیاز به توضیحات و مشاوره ی بیشتر دارید میتوانید با دفتر مرکزی به شماره ی 22466030-021 و با همراه مدیر فروش به شماره ی 09128606030 تماس حاصل فرمایید .

 

موضوعات مرتبط : 

کانکس نیروی انتظامی  |  کانکس رستوران  |  کانکس ساندویچ پنل  |  کانکس مدرسه  

کانکس آبدارخانه  |  کانکس دو قلو  |  کانکس و کانتینر دست دوم