تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

 

کانکس کارگاهی ساده ترین نوع کیوسک های پیش ساخته محسوب می شود که کاربرد آن نیز در فضا های ساخت و توسعه ، راهسازی و کارگاه های ساختمانی بوده و برای اسکان نیروهای کاری از آن استفاده می شود.در هر کارگاه ساختمانی معمولا چند نمونه یا چند دستگاه کانکس کارگاهی وجود دارد که برخی از آنها برای اتاق کارگران ، برخی دفاتر مهندسین و برخی نیز برای ارائه خدمات مانند آبدارخانه و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند. خرید این سازه ها را معمولا در مرحله قبل از شروع به انجام فعالیت یا تخریب انجام داده و ممکن است با پیشرفت پروژه و اظافه شدن اکیپ های کاری تعداد بیشتری نیز در آینده خریداری شود. بعد از به پایان رسیدن کار نیز آنها را به عنوان کانکس کارکرده یا به همکاران و پیمانکاران دیگر می فروشند و یا در محلی نگهداری کرده تا در پروژه های بعدی از آنها مجددا استفاده کنند.

 

کاربرد کانکس کارگاهی

در یک کارگاه ساختمانی مانند یک شرکت یا سازمان کوچک معمولا سلسله مراتب مختلف و دفاتر مختلفی به وجود می آید که در کارگاه های کوچک ممکن است هر کدام چند کاربری مختلف را داشته باشند اما مهمترین آنها دفاتر مهندسین ، پیمانکار ، اتاق اسکان کارگران و دفتر مهندس ناظر است که اکثر از کانکس کارگاهی استفاده می شود اما در پروژه های بزرگتر ممکن است نوع و تعداد آنها بیشتر و مواردی مانند کانکس نگهبانی یا سرپرست کارگاه ، مدیر پروژه و کارفرما نیز در محل وجود داشته باشد.

شاید بتوان گفت که مهمترین علت استفاده از این نوع کانکس ها، حمل و نقل ساده و سرعت در ساخت و مونتاژ آنها است. این کانکس ها در ابعاد مختلف و با توجه به تعداد افرادی که میخواهند از آن استفاده کنند، تولید می شوند. امکانات این سازه ها با توجه به نوع کاربری آنها متفاوت است. بعضی از کانکس کارگاهی به منظور اسکان کارگرانی که در  پروژه ها کار می کنند، در نظر گرفته می شود. بنابراین دارای بیشترین امکانات رفاهی و زندگی برای کارگران هستند. در صورتی که از این کانکس تنها برای برگزاری جلسات و یا دفاتر کار استفاده شود، داشتن امکانات رفاهی در حد بالا و خیلی زیاد مد نظر قرار نمی گیرد.

 

کانکس کارگاهی

 

به اشتراک گذاری