تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

برسی کانکس فانتزی از مرحله ایده تا تولید محصول :

در رابطه با کانکس فانتزی پیش تر مقالاتی بر روی سایت قرار گرفت از جمله طراحی یک کانکس فانتزی و معرفی انواع کانکس فانتزی.

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که کانکس فانتزی با چه مصالحی تولید می شود, نحوه حمل و زمان مورد نیاز جهت طراحی و تولید آن چقدر است.

در مورد طراحی آن پیش تر در اینجا صحبت شد که پیشنهاد میکنم ابتدا آن را مطالعه بفرمائید. بیشترین کاربری کانکس فانتزی استفاده به عنوان دفاتر اداری,کیوسک خدمات شهری,کانکس ایستگاه دوچرخه و بطور خلاصه کانکس هایی با جلوه خاص بصری می باشد.

کانکس فانتزی

زمان مورد نیاز جهت طراحی کانکس فانتزی :

بطور معمول حدود یک هفته زمان نیاز است برای طراحی و تهیه نقشه های اجرایی یک کانکس فانتزی که شامل برگزاری جلسه با کارفرما جهت اطلاع دقیق از نیاز ها و موارد مورد انتظار او و در نظر گرفتن ابعاد ,رنگ و کلیت کار ,سپس تهیه اتوود های اولیه و برطرف کردن نقص های اولیه و در نهایت رسیدن به طرح نهایی و تهیه نقشه های اجرایی.

 

زمان مورد نیاز جهت تولید کانکس فانتزی :

معمولا زمان مورد نیاز جهت تولید یک کانکس فانتزی حدود دو هفته بعد از مرحله طراحی می باشد که تحت تاثیر گزینه های مختلف مانند ابعاد کار و مصالح بکار رفته و سفارشی آن تا سه هفته هم امکان دارد زمان ببرد تولید آن.

 کانکس فانتزی

نحوه بارگیری و حمل کانکس فانتزی:

اگر ابعاد کانکس فانتزی بزرگتر از ابعاد استاندارد قابل حمل در جاده های کشور باشد (یعنی طول دوازده متر و عرض دو ونیم متر) در این صورت نیاز به حمل ترافیکی و یا حمل با اسکورت می باشد اما اگر خیلی ابعاد بزرگتر در نظر گرفته شده باشد می بایست یا کانکس فانتزی در همان محل ساخته شود یا بصورت دو تکه که به آن کانکس دوقولو نیز گفته می شود اجرا شود و سپس در محل مورد نظر تخلیه و توسط تکنسین های کانکس کهن به یکدیگر متصل شوند.

در هنگام بارگیری و حمل کانکس فانتزی باید بسیار دقت کرد چون معمولا دارای مصالح خاص مانند شیشه های سکوریت بزرگ ، بدنه کامپوزیتی ، کرکره برقی و موارد این چنینی می باشد که نیاز به دقت بالا در هنگام جابجایی است تا ضربه و خسارتی به آن وارد نشود زیرا یکی از دلایل اصلی تولید کانکس فانتزی زیبایی ظاهری و ظرافت به کار رفته در آن می باشد.پیشنهاد می شود برای بارگیری و حمل کانکس از جرثقیل استاندارد و تریلی با ابعاد استاندارد دارای تبحر در این زمینه استفاده شود . 

 

کانکس فانتزی و کاربردهای آن :


اصولا کانکس های فانتزی برای موارد خاص به کار برده می شوند از جمله:


_ کانکس خدمات شهری مثل ایستگاه دوچرخه و عابربانک ها
_ کانکس هایی که جلوه بصری آن مهم است مثل کانکس نمایشگاهی و کانکس فروشگاهی

 

طراحی کانکس فانتزی :


در طراحی کانکس فانتزی توجه به سبک معماری و شهرسازی و همچنین داشتن ظاهری مدرن و امروزی مورد توجه است . طراحی کانکس فانتزی بعد از برگزاری جلسه با کارفرما و نیازسنجی های لازم شروع شده و حدود ۲ هفته زمان می‌برد.

 

کانکس فانتزی خدمات شهری :


استفاده از کانکس فانتزی در خدمات بانکی از بارزترین کاربردهای این نوع کانکس است. خودپرداز بانک ها در نقاط مختلف شهر به راحتی در یک کانکس در دسترس خواهد بود و با طرح و رنگ و نماد بانک توجه بسیاری را به خود جلب می‌کنند. لازم به ذکر استفاده از کانکس برای خودپرداز علاوه بر محافظت خودپرداز از هر گونه آسیب ، امنیت کاربران را نیز تامین می‌کند.


کانکس فانتزی اداری :


کانکس فانتزی را می توان حتی برای سازمان‌ها و کارخانجات نیز استفاده کرد که اکثرا به جای دفتر فروش موقع شرکت در نمایشگاه ها و دفتر کار برای پروژه های خارج از سازمان کاربرد دارد.

 

کانکس فانتزی نگهبانی :


امروزه کانکس های نگهبانی نیز به شکل کانکس فانتزی ساخته می شود چرا که کانکس های معمولی بعلت بی روح و خشن بودن در زیبایی ساختمان،کارخانه، کوچه و محله تاثیر منفی گذاشته و حس خوبی را القا نمی کند ولی کانکس های فانتزی نگهبانی هماهنگ با طرح و رنگ ساختمان ، کارخانه، محله و خیابان جلوه بصری خاصی به محیط می بخشند. اکثرا در ساخت این نوع کانکس ها از شیشه زیادی استفاده می شود تا نگهبان بتواند دید کافی به اطراف داشته باشد.


کانکس فانتزی فروشگاهی :


کانکس فانتزی فروشگاهی یکی دیگر از مواردی است که در طرح و شکل های جذاب در سطح شهر دیده می شود و این امر نه تنها باعث جلب توجه مشتری است، باعث ایجاد ماندگاری در ذهن مشتری نیز می شود. اکثر برندهای مطرح برای فروش محصولات خود در سطح شهر از کانکس فانتزی استفاده می کنند.
حمل و بارگیری کانکس فانتزی
حمل کانکس فانتزی پر دردسر است چون اکثرا لوازم جانبی زیادی دارد از این رو اگر ابعاد کانکس از حد استاندارد بیشتر باشد پیشنهاد ما ساخت در محل است.


قیمت کانکس فانتزی :


از آنجایی که مواد و متریال به کارگرفته در کانکس های فانتزی خاص و زیاد است هزینه تولید آن بیشتر از یک کانکس معمولی است و چون با طرح و رنگ خاصی ساخته می شوند شاید برای فروش بعنوان دست دوم زیاد مناسب نباشند ولی از آنجایی که بعلت اختصاصی بودن کارایی و بهره‌وری بالایی دارد هزینه کردن برای ساختن بک کانکس فانتزی ارزشمند است. 

 

 

انواع کانکس های فانتزی :


مدلهای کانکس فانتزی شامل نمونه های مختلفی از جمله خرید کانکس ویلایی ، اداری ، کانکس فانتزی برای خدمات اجتماعی، کانکس فانتزی خدمات بانکی، کانکس فانتزی حراستی، کانکس فانتزی فروشگاهی و…. می باشد .
استفاده نمودن از کانکس های فانتزی مزیت های متعددی دارد اول از همه باید به خاطر بسپارید که با توجه به اینکه در ساختار شهرها و ساختمان ها تغییرات جدی ایجاد شده استفاده نمودن از کانکس فانتزی را میتوان یک ضرورت دانست. و این امکان وجود ندارد که همانند گذشته برای انواع کاربری ها صرفاً از کانکس ها و دکه های ساده و آهنی استفاده کرد و باید کانکس هایی با امکانات خاص و ویژه ای طراحی شوند که برای محیط های مختلف قابل استفاده باشد. همانطور که ساختار فروشگاه ها و سوپرمارکت ها نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی پیدا کرده است.


مزایای کانکس فانتزی :


از جمله مزایای کانکس فانتزی به این صورت است:


1. کارآیی و بهره وری بیشتر به دلیل داشتن امکانات اختصاصی
2. دارای امکانات سفارشی مانند کانتر فروش ، سیستم نوبت دهی
3. کاربری ساده تر و امنیت بالاتر به دلیل داشتن کرکره های برقی( در مدل های خدماتی و فروشگاه)
4. زیبایی و تنوع رنگ
5. فرم ها و طراحی های اختصاصی
6. دوام و استقامت سازه ای بیشتر به دلیل استفاده از مصالح مقاوم
7. قابلیت تعمیر و نگهداری ساده و کم هزینه
8. قابلیت جابجایی و نصب آسان


کانکس های فانتزی چه معایبی دارند:


استفاده نمودن از کانکس ها مزیت های بیشماری دارد و معایب آن ها بسیار ناچیز است؛ به همین دلیل معمولاً معایب نادیده گرفته می‌شوند. کانکس های فانتزی هم فاقد معایب نیستند و به دلیل این که از مصالح با کیفیت در ساخت آنها استفاده می شود از قیمت بالاتری برخوردارند چرا که طراحی ویژه‌ای نیز برای کانکس در نظر گرفته می شود.
پس می توان گفت که یکی از فاکتورهای منفی که برای کانکس های فانتزی در زمان خرید و فروش برای آنها وجود دارد قیمت بالای کانکس نسبت به کانکس های معمولی خواهد بود.
کانکس های فانتزی برای کاربری های اختصاصی طراحی و تولید می‌شوند و حتی اگر بخواهیم از نمونه های دست دوم این کانکس ها استفاده کنیم قطعاً خرید و فروش سخت‌تری را در پیش داریم و پیدا کردن نمونه دست دوم آن ها کمی دشوار بوده است و البته برای اینکه نمونه کار کرده آن را نیز بفروشیم ممکن است برای پیدا کردن مشتری خوب نیاز به زمان بیشتری داشته باشیم.

 

ویژگی های کانکس فانتزی :


سیار و متحرک بودن :


به خاطر این ویژگی شما میتوانید به راحتی کانکس را از جایی به جای دیگر منتقل کنید. البته این ویژگی برای کانکس های کوچکتر بهتر است. در صورتی که قصد ساختن کانکسی با ابعاد بزرگتر هستید می توانید فقط قسمت های مختلف آن را انتقال دهید.


عایق مناسب:


در روند ساخت و طراحی کانکس فانتزی از انواع مختلفی مواد عایق مانند ساندویچ پانل و یا پلی استایرین استفاده میشود . با استفاده از اینگونه مصالح و کیفیت بالا آن ، عایق بندی سازه به بهترین نوع انجام میشود.


امنیت:


از ویژگی های بسیار مهم در طراحی کانکس ها باید امنیت آن باشد. از جمله امکاناتی که با استفاده از آن میتوانید امنیت کانکس فانتزی را بالا ببرید. نصب دوربین مداربسته و یا استفاده از شیشه سکوریت است تا بتواند کانکس را به مکانی امنی تبدیل نماید.


مشخصات کانکس های فانتزی :


در همه سازه های از پیش ساخته همانند کانکس های فانتزی ویژگی‌های کانکس و مشخصات آن دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. خصوصیت های خاص و منحصر به فرد هر کانکس به عنوان موضوعی است که موجب تمایز آن با دیگر کانکس ها خواهد شد. به همین جهت برای اینکه از مشخصه ها و ویژگی های کانکس مطلع گردیم باید قبل از خرید اطلاعاتمان را درخصوص کانکس مورد نظر افزایش بدهیم.

از اصلی ترین اجزای پیش ساخته برای کانکس فانتزی شاسی و اسکلت آن می باشد. کانکس های پیش ساخته فانتزی با عنوان کانکس لوکس نیز شناخته می‌شود و می‌توان به شکل دور کلاف از تیر آهن نمره ۱۸ برای آنها استفاده کرد و برای اینکه ساختار مقاوم تری داشته باشند در وسط شاسی کانکس به شکل عرضی تیرآهن به نمره ۱۸ به کار برده میشود‌.
اسکلت هم در کنار شاسی در طراحی و تولید کانکس به شکل تکی و عمده وجود دارد و معمولاً تولیدکنندگان در ساخت کانکس های فانتزی در اسکلت از پروفیل های نوع سنگین با ضخامت در حدود ۲ میلی متر استفاده می کنند. هر کدام از این موارد میتواند با نظر کارشناس تغییر پیدا کند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

دفتر مرکزی: 021-22466030

شماره همراه مدیر فروش: 09128606030

 

موضوعات مرتبط :

کانکس اداری  |  کانکس مدرسه  |  کانکس مدیریتی  |  کانکس رستوران  

کانکس فروشگاهی  |  کانکس ساندویچ پنل  |  کانکس و کانتینر دست دوم