تلفن: 02122466030 شماره همراه : 09128606030
info@kohanconex.com

کانکس مخابراتی :


به طور معمول ساخت کانکس های مخابراتی به صورت کیوسک کوچک در ابعاد۲×۲ و ۲/۵×۳ متر به صورت روتین از جنس ساندویچ پانل بوده و رنگ آن نیز معمولا سفید و یا خاکستری می باشد.حتی میتوان با توجه به درخواست خریدار رنگ کانکس را تغییر داد.
کانکس مخابراتی از پر استفاده ترین انواع کانکس ها می باشد که با بهترین کیفیت و امنیت و قیمتی مناسب توسط تیم حرفه ای کانکس کهن ساخته می شود.

ادامه مطلب

کانکس فروشگاهی :


نوع دیگری از کانکس پیش ساخته می باشد که متقاضیان آن به منظور عرضه خدمات از این کیوسک ها استفاده میکنند.
کاربری کانکس فروشگاهی: علاوه بر قالب مغازه برای شغل هایی همچون :روزنامه فروشی،اغذیه فروشی،فست فود،بوفه و... در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

ادامه مطلب

مزایای کانکس :


۱) صرفه جویی در زمان ساخت :


تمام فرآیندهای زمان‌بر ساخت‌وسازهای سنتی نظیر کندن پی، بتن‌ریزی، آرماتوربندی و غیره در ساخت کانکس حذف می‌شوند. همین موضوع باعث افزایش چشمگیر سرعت ساخت این سازه‌ها شده است.


۲) کاهش هزینه ساخت :


اگر قصد دارید در هزینه‌های ساخت بنای موردنظرتان صرفه‌جویی کنید، سازه‌های پیش‌ساخته گزینه ایده‌آلی هستند. این سازه‌ها قادرند تا فضای موردنیازتان را با کمترین هزینه فراهم کنند. از طرفی به دلیل کاهش زمان ساخت‌وساز، بازگشت سرمایه شما نیز سریع‌تر از ساخت‌وسازهای قدیمی است.

۳) مقاوم در برابر زلزله :


انواع کانکس باکیفیت و استاندارد، با قطعات پیش‌ساخته و تایل‌های بزرگ، یکپارچه و سبک تولید می‌شوند. این موضوع باعث شده تا مقاومت آن‌ها در برابر زلزله نیز افزایش پیدا کند. نکته مهم دیگر این است که در صورت تخریب کانکس براثر زلزله، آوار آن به‌صورت یکپارچه و سبک خواهد بود و باعث آسیب شدید نمی‌شود.

ادامه مطلب

معایب کانکس :

 

۱) نبود نظارت کافی بر مراحل ساخت :


در کنار شرکت‌های معتبری که در حوزه طراحی و تولید کانکس فعالیت دارند، بعضی واحدهای تولیدی فاقد استانداردهای لازم در ساخت این سازه‌ها هستند. استفاده از مصالح و آلیاژهای بی‌کیفیت، عدم طراحی اصولی، عدم استفاده از نیروی متخصص و مواردی ازاین‌دست، باعث کاهش هزینه‌های ساخت می‌شوند. قیمت پایین باعث فریب خوردن افراد می‌شود و ممکن است این محصولات بی‌کیفیت را بخرند. کانکس موردنیازتان را از شرکت‌ها و کارگاه‌های باسابقه و معتبر تهیه کنید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید.

ادامه مطلب

کاربرد کانکس چیست ؟

 

اگر چه در ابتدای امر کانکس ها دارای کاربرد محدودی بوده و فقط یا به عنوان کیوسک و دکه و یا به عنوان سازه های اسکان موقت برای کارگران ساختمانی استفاده می شد اما به مرور زمان و با پیشرفت این صنعت تقریبا می توان گفت امروزه هر نوع بنایی با هر نوع کاربری را می توان با استفاده از انواع کانکس ساخت

ادامه مطلب

 

 

 

 

ویژگی‌ها و مشخصات فنی کانکس :


کانکس‌ها آهنی نیستند! شاید تصور عموم مردم از کانکس یک چهاردیواری آهنی باشد. اما باید گفت این تعریف بیشتر برای کانتینر مصداق دارد. بیایید نگاهی به مشخصات فنی کانکس بیاندازیم. کانکس به طور کلی از دو بخش مجزا تشکیل شده است:

_ اسکلت و شاسی
_ پوشش بدنه و سقف

 

 

 

ادامه مطلب

کانکس (Conex) یک سازه پیش‌ساخته کاربردی است که از آلیاژها و متریال گوناگونی برای ساخت آن استفاده می‌شود. این سازه‌ها را در کشورهای گوناگون با اسامی دیگری نظیر کیوسک (Kiosk) و شلتر (Shelter) نیز می‌شناسند و در ایران‌ هم گاهی از این اسامی استفاده می‌شود. 

ادامه مطلب

 

قیمت کانکس کارگاهی :

 

قیمت کانکس کارگاهی هم در وهله اول به عواملی مانند انواع کانکس پیش ساخته به ابعاد، نوع متریال و مصالح ساختمانی استفاده شده و دسته آخر هم به نوع کاربری بستگی دارد.

در نظر داشته ب

ادامه مطلب

 

 

 

 

کانکس کارگاهی دست دوم :


در برخی موارد با اتمام عملیات عمرانی و یا ساختمانی سازه هایی که در ابتدا برای تجهیز کارگاه تهیه شده بود باید به محل دیگر منتقل و یا به عنوان دست دوم بفروش برسند.برخی از خریداران نیز برای کاهش هزینه های اولیه در همان ابتدا به دنبال کانکس کارگاهی دست دوم می روند که این روند باعث بوجود آمدن بازار خرید و فروش کانکس دست دوم در بین خریداران و مصرف کنندگان سازه های پیش ساخته شده است.

 

 

 

ادامه مطلب

مزایای کانکس کارگاهی :


در گذشته و قبل از رواج استفاده از کانکس کارگاهی در پروژه های ساختمانی ، معمولا سازه هایی را بصورت موقت و با استفاده از مصالح بنایی که اکثرا مصالح استخراج شده از تخریب بنای قبلی بود برای دفاتر و اسکان دادن نیرو ها ایجاد می کردند که دارای مشکلات زیادی از جمله نا امنی به دلیل غیر اصولی و سطحی ساختن آنها ، غیر بهداشتی بودن فضای داخلی به دلیل عدم نازکاری تمیز ، صرف زمان و هزینه زیاد جهت ساخت و همچنین صرف هزینه و زمان برای تخریب و انتقال نخاله های آن می بود و همچنین نمی توانستیم آنها را جابجا کنیم .

ادامه مطلب